YOLCU YÖNETİM SİSTEMİ

Personel taşımacılığı hizmeti alan kurumsal firmalar, verimliliğinin artması ve maliyetlerin düşürülmesi amacıyla aldıkları hizmeti kontrol etmek istemektedirler. Bu amaçla geliştirilen ve Millennium Kurumsal Yönetim Sistemiyle entegre çalışan Yolcu Bilgilendirme Sistemi Mobil Uygulaması geliştirilmiştir. Mobil uygulama ile araçlardan ve yolculardan çeşitli veriler toplanarak, vardiya yönetimi, mesai yönetimi, ek sefer yönetimi, servis birleştirme gibi operasyonel işlemler daha etkili şekilde yönetilebilmektedir.


Yolculardan alınan anlık bilgiler sayesinde yolcu memnuniyeti üst seviyeye çıkarılmaktadır. Yolcular seyahat deneyimlerini, şikayetlerini veya memnuniyetlerini uygulama üzerinden taşıma firmasına iletebilmektedir. Uygulama üzerinden belirli periyotlarla yapılan anketler ile de yolcu ve seyahat memnuniyeti ölçülebilir hale gelmiştir.


Sürücülerimizin de kullanacağı bu uygulama sayesinde filo ve sürücü yönetimi daha kolay ve denetlenebilir hale gelmiştir.


Sahadan toplanan tüm bu bilgiler müşteriniz olan kurumsal firmanın yetkilileriyle de paylaşılabilir. Böylece verilen hizmetin kalitesi anlık olarak ölçümlenebilir.


Sistemin çalışma prensibi aşağıda belirtilmiştir.

about-image
about-image

Yolcu Uygulaması

  Servisten hizmet alan kurumların personelleri tarafından kullanılacak mobil uygulamadır. Bu uygulama ile yolcular aşağıdaki işlemleri yapabileceklerdir.

Özellikleri

service-icon
Servis Listesi

Kayıtlı olduğu servis başta olmak üzere diğer servisleri, güzergah isimleriyle listeleyebilecek. Kendi aracının sürücüsünün iletişim bilgisine ulaşabilecek. Diğer hatlardaki araçlardaki boş koltuk sayısını görebilecek.


service-icon
Araç Değişiklik Formu

Yolcuların kayıtlı oldukları güzergâh haricinde başka bir güzergâh kullanmak istemesi halinde o güzergâha günlük olarak rezervasyon yapabilecek. Rezervasyon bilgisi hem eski güzergâhın sürücüsüne hem de yeni güzergâhın sürücüsüne bildirim olarak iletilecektir.

service-icon
Servis Kullanmama Bildirimi

Yolcular servis kullanmayacakları günleri önceden bildirimde bulanabilecekler. Senelik izin kullanımlarında, Raporlu veya izinli günlerini sisteme girerek, sürücünün bilgilenmesini sağlayacak.

service-icon
Mesai Bildirimi

Yolcular mesaiye kalacakları günü ve süresini mobil uygulama üzerinden servis sorumlusuna bildirecek.service-icon
Konum Gönderme

Yolcular servise bindikleri durağın konumunu sisteme kayıt edebilecek. Bu konum bilgisine hem web ara yüzünden ulaşılabilecek hem de sürücü kendi uygulamasından ulaşabilecek. Bu sayede hangi yolcunun nereden araca bindiğini takip edebileceğiz.service-icon
Araç Konumu

Sürücü uygulaması varsa sürücü uygulamasından, sürücü uygulaması yok ise araç takip sisteminden konum bilgisini alacağız. Yolcular aracın konum bilgisini kendi uygulamalarından görebilecekler. Bu sayede trafik sıkışıklığı, kaza gibi durumlarda yolcuların gereksiz yere durakta beklemelerinin önüne geçilecek.


service-icon
Yaklaşma Bildirimi

Servis gelmeden önce servisin geldiğini bildiren yaklaşma bildirimi alabilecek.service-icon
Memnuniyet Anketi

Yolculara Memnuniyet anketi düzenlenir. Yolcular anketiuygulama üzerinden doldururlar. Sonuçlar Millennium programına aktarılır.


about-image

Avantajları

 • Hizmet verdiğimiz kurum yolcularını daha aktif yönetip geri bildirim alabilir.
 • Kurumda yeni işe başlayan kişi yolcu uygulamasını indirir ve evinin veya durağının konumu sisteme girer.. Hangi araçta ne kaç kişilik bos yer olduğunu görebilir. Araçların güzergahlarını harita üzerinden görebilir. Girilen konum bilgisi sayesinde en verimli güzergah planlaması yapılabilir.
 • Yolcular izinli günlerini veya mesai kalacakları günü sisteme girebilir . Servis güzergahı bu bilgiye göre yeniden belirlenir.
 • Servis firması olarak yolculara anlık olarak memuniyet anketleri düzenleyebilir . Anket sonuçları Millenniumda toplanır ve analiz edilir. Müşteri açtığımız ekranlarda anket sonuçları görünür. Yolculara anket yapmak ve sonuçları almak kolaylaşır. Bu sayede hizmet kalitemiz artar.
 • Yolcular kendi araçlarının konumunu mobil uygulamada görür. Gecikme yaşanan araçların bilgisi yolculara iletilir.
 • Yolcular başka bir güzergahtaki araca binmek istediklerinde araçtaki boş koltuk sayısını görebilirler. Kendilerini bu araca rezerve edebilirler. Bu bilgiler o gün kullanmadığı servisin sürücüsüne hem de kullanmak istediği servisin sürücüsüne otomatik olarak bildirilir.
 • Yolcu uygulaması firmanıza müşteriniz karşısında ve diğer servis firmaları karşısında teknolojik avantaj sağlar. Müşterilerinize yapılan sunumlarınızda bu sistem anlatılır. Sisteme alışan yolcular bir başka servis firmasının eski usül servis hizmeti vermesini kabul etmezler. İhale aşamasında firmanıza avantaj sağlar.

Sürücü Uygulaması

  Servis hizmeti veren firmanın sürücüleri tarafından kullanılacak mobil uygulamadır. Bu uygulama ile sürücüler aşağıdaki işlemleri yapabileceklerdir.

about-image

Özellikleri

service-icon
Konum Bilgisi

Sürücü servis güzergahına başlamasıyla birlikte mobil uygulama üzerinden belirlenen süre içinde konum bilgisi alınmaya başlanır. Konum bilgisi istenilen süre aralığında alınabilir( Her 15 sn veya her 30 sn gibi) Alınan konumlar Millennium programında saklanır ve harita üzerinde görülebilir. Araçtan alınan konum bilgisi yolcu uygulamasında kullanılır. Araçlarda ayrıca Araç Takip Sitemi kullanma zorunluluğu ortadan kalkar.

service-icon
Güzergah Takip

Yolcuların kendileri için hazırlanan uygulamalarından sisteme gönderdikleri durak konum bilgilerinden yararlanılarak servis firması tarafından çizilen güzergah, sürücü uygulamasında görünür. Sürücü harita üzerinden durak noktalarının yerini ve durağa olan uzaklığını görebilir.
service-icon
Yolcu Listesi

Sürücü yolcuların listesini, durak noktalarını ve telefon numaralarını sistemden görebilir. Yolcu tarafından konum girilmediyse kendisi girebilir.


service-icon
Yolcu Uygulaması Entegrasyonu

Sürücü, kendi arabası için yolcu uygulamasından gelen mesai, izin, güzergah değiştirme bilgisi gibi bilgileri görebilir.service-icon
Otomatik Puantaj İşleme

Sürücü belirlenen güzergâhtan belirlenen saatler arasında seferini yapıp varış noktasına ulaştığında otomatik olarak puantaj bilgisi Millennium Kurumsal Yönetim Sistemine işlenir.


service-icon
İş Emri Alma

Araç Millennium da bir güzergaha veya bir extra işe atandığında, sürücüye otomatik olarak bilgilendir mesajı düşer. Atanan iş sürücünün ekranında görünür.


service-icon
Belge Yönetimi ve Yükleme

Servis sürücüsü ve hostesi, hem araç ile ilgili belgeleri ( Trafik sigortası, koltuk sigortası, araç muayene belgesi vs..) hemde kendileriyle ilgili yeterlilik belgelerini ( Ehliyet, psikoteknik, src, sabıka kaydı vs..) mobil uygulama üzerinden fotoğraflarını çekerek hem yolcuların kullanımına hem de servis firması ve kurumsal firma yönetiminin kullanımına açacaktır. Süresi biten evrakların süre sonu uyarıları mobil uygulama üzerinden takip edilecektir.


Avantajları

 • Proje sorumlusuna ihtiyaç kalmadan servis bizim belirlediğimiz güzergahtan bizim belirlediğimiz saatte fabrikaya ulaştığında otomatik puantajı Millennium a işlenecek.
 • İlk kez işe başlayan sürücü hangi güzergahtan gitmesi gerektiğini ve yolcuların konumlarını uygulama üzerinden görebilecek. Bu sayede ilk kez işe başlayan sürücünün hatasız servisi tamamlaması sağlanacak.
 • Servis süresince araçtan konum aldığımız için araçlarınıza Araç Takip Sistemi bulundurma zorunluluğu ortadan kalkacak. Sistem firmanızı büyük bir maddi yükten kurtaracak. Araç takip cihazlarını yönetmek ve takip etmek zorunda kalmayacaksınız. Aracın geçmiş sefer konumları Millennium dan görülebilecek.
 • Yolculardan gelen mesai ve izin bilgileri sürücüye ulaşacak ve gereksiz yere servis güzergahı uzamayacak.
 • Millennium üzerinden sürücüye iş emri gönderilecek. Extra İşleriniz daha hızlı ve problemsiz yürüyecek.
 • Araç ve Sürücüyle ilgili evraklar otomatik olarak sisteme yüklenecek. Evrak eksikliğinden doğan problemler ortadan kalkacak.
about-image
about-image

Kurumsal Müşteri Kontrol Paneli

  Müşterilerimize denetlenebilir ve şeffaflığa dayanan hizmet vermek amacıyla sürücülerimizden ve yolcularımızdan gelen tüm verileri anlamlı ekranlara dönüştürerek müşterimizin kullanımına sunuyoruz.

Özellikleri

service-icon
Tamamlanan Servisler

Günlük tamamlanan servisler müşterilerimizin bilgilerine sunulur. Müşteriler yapılan servislerin başlangıç ve bitiş saatlerini ve durak noktalarından geçiş zamanlarını kendi ekranlarında görebilirler

service-icon
Yolcu Listeleri

Müşteriler kendi çalışanlarının listesini araç araç görebilirler. İşten ayrılan personelin çıkışını yapabilirler. İşe başlayan çalışanları sisteme tanımlayabilirler. Mobil uygulamayı kullanan ve kullanmayan yolcularını listeleyebilirler.

Araç araç alınan yolcu listeleri sayesinde araçların doluluk oranlarını istedikler her an kontrol edebilirler.

Programı müşterinin İK programıyla entegre ederek yolcu listelerinin otomatik oluşması sağlanabilir (Opsiyonel)

service-icon
Mesai ve İzin Kontrolü

Yolculardan gelen mesai ve izin bilgileri anlamlı raporlara dönüştürülerek müşterinin bilgisine sunulur.service-icon
Anket Sonuçları

Yolculara yapılan anketlerin sonuçları Millennium Programı tarafından analiz edilerek müşterinin bilgisine sunulur. Anket sonuçlarını ayrıca rapor şeklinde müşteriye iletme durumu ortadan kalkar. Hızlılık ve verimlilik artar.

service-icon
Aylık Puantaj Kontrolü

Müşteriler aylık puantajlarını ve fatura tutarlarını sistem üzerinden takip edebilir. Ay sonu mutabakatlar sistem üzerinden gerçekleşir.


service-icon
Belge Kontrolü

Müşteri kendisine hizmet veren araçların belgelerini (Sigorta, ruhsat, ehliyet vs.) sistem üzerinden takip edebilir.service-icon
Rota Kontrolü

Müşteri araçların güzergahlarını kontrol edebilir.


about-image

Servis Firması Yönetim Paneli

  Tüm sistemin yönetildiği ekranlardır. Başlıca özellikler aşağıdaki gibidir.

Yolcu Uygulamaları Kontrol Ekranları


  Yolcu Listeleri

  Kurumunuzda çalışan yolcuların adresleriyle kayıt edileceği bölümdür. Yolcuların evlerinden veya duraklarından gönderdikleri konumlar listelerde görülebilecek. Yolcu listelerini araç araç alabileceğiz. Yolcuların mobil uygulama kullanım oranları takip edebileceğiz. Uygulama kullanan ve kullanmayan yolcuları süzebileceğiz. Uygulama kullanmayan yolculara sms atılabilecek.

  Yolculara Bildirim Gönderme

  Mobil uygulama üzerinden yolculara her türlü bilgilendirme , kutlama ve duyurular için ücretsiz bildirim atabileceğiz. Bildirimleri araç veya yolcu seçerek belirli kişilere gönderebileceğiz .

  İzin & Mesai Takibi

  Proje sorumlularımız uygulama üzerinden gelen izin ve mesai bildirimlerini görebilecek ve isteklere göre opsiyon alabilecekler.

  Yolcu istek ve Şikayet yönetimi

  Yolculardan gelen her türlü istek, şikayet ve geri bildirimlerin yönetildiği bölümdür. Gelen istek ve şikâyetler departmanlara göre gruplandırılabilir. Gelen isteklerin çözümleri başarılı veya başarısız olarak şikayet sahibine bildirilir.

  Anket Yönetimi

  İstediğimiz proje de görünmek üzere dilediğimiz kadar sorudan oluşan anketi oluşturabilir ve bu anketlerin yolcu uygulamasında yayınlaması sağlanacaktır. Yolculara tarafında cevaplanana anketlerin analizi yine yönetim panelinden takip edilebilecektir. Hazırlanan anketler istediğimiz zaman aktif ve pasif olabilir.

about-image

Sürücü Uygulamaları Kontrol Ekranları


  Sürücü Kontrol

  Sürücü listelerinin takip edileceği ve sürücülerin mobil uygulama kullanma oranlarını takip edebileceğimiz bölümdür. Android ve ios işletim sistemlerinin kullanım yüzdelerini takip edebileceğiz.

  Sürücülere Bildirim Gönderme

  Tüm sürücülerimize ücretsiz bildirim atabileceğiz. Tüm duyuru, kutlama ve bilgilendirme gereksinimlerimiz uygulama üzerinden yönetileceklerdir. Bu sayede SMS gönderme maliyetimizde sıfırlanacaktır.

  Sürücüye İş Emri Gönderme

  Dilediğimiz sürücüye iş emri gönderebileceğiz. Sürücünü iş emrini görüp kabul etmesinin kontrolünü yapabileceğiz. Bu sayede kurumumuzun anlık araç ihtiyaçlarını etkili bir şekilde yönetebileceğiz.

  Rota Takip

  Sürücü uygulamasından gelen konum bilgileri araç araç görülebilir. Bu sayede araçların bizim belirlediğimiz güzergahtan gidip gitmediği kontrol edilebilir.

  Sürücü istek ve Şikayet yönetimi

  Sürücülermizden gelen her tülü istek, şikayet ve geri bildirimlerin yönetildiği bölümdür. Gelen istek ve şikayetler departmanlara göre gruplandırılabilir. Gelen isteklerin çözümleri başarılı veya başarısız olarak belirlenir.