VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Öğrenci taşımacılığı hizmeti alan veliler, öğrencinin sabah servise binmesinden, akşam servis ile eve dönmesine kadar serviste geçen süreyi takip ve kontrol etmek istemektedirler. Millennium Kurumsal Yönetim Sistemiyle entegre çalışan Veli Bilgilendirme Sistemi ile, araçlardan alınan bilgiler ile veliler anında bilgilendirilmektedir. Okula gidişte, servisin yaklaşması, öğrencinin servise binmesi, okula ulaşılması ve güvenle servisten inmesi ve aynı şekilde eve dönüşte de öğrencinin servise binmesi, servisin eve yaklaşması ve belirlenen durakta öğrencinin veliye teslim edilmesi gibi işlemler anlık olarak veliye bildirilmektedir.


Araçlardana alınan anlık bilgiler sayesinde veli memnuniyeti üst seviyeye çıkarılmaktadır. Veliler şikayetlerini veya memnuniyetlerini uygulama üzerinden taşıma firmasına iletebilmektedir. Uygulama üzerinden belirli periyotlarla yapılan anketler ile de veli ve seyahat memnuniyeti ölçülebilir hale gelmiştir.


Sürücülerimizin de kullanacağı bu uygulama sayesinde filo ve sürücü yönetimi daha kolay ve denetlenebilir hale gelmiştir.


Sahadan toplanan tüm bu bilgiler müşteriniz okul yetkilileriyle de paylaşılabilir. Böylece verilen hizmetin kalitesi anlık olarak ölçümlenebilir.


İki farklı mobil uygulama geliştirilir. Android ve İos ortamında çalışır. Ürün özellkleri aşağıda belirtilmiştir.

about-image
about-image

Veli Mobil uygulaması

  Öğrenci velilerinin kendi cep telefonu veya tabletlerinden kullanabilecekleri mobil uygulamadır. Bu uygulama üzerinden hem servis sürücüsü ve hostesiyle hem de servis firmasıyla iletişim halinde olacaktır. Belirli özellikleri aşağıda belirtilmiştir.

service-icon
Konum Gönderme

Veliler oğrenci servisine kayıt oldukları ilk gün evlerinin konumunu mobil uygulama üzerinden sisteme gönderirler. Toplanan tüm konumlar sayesinde servis firması en uygun ve verimli güzergahı belirler.

service-icon
Yaklaşma Bildirimi Alma

Servis aracı öğrencinin evine yaklaşmaya başladığında makul bir süre öncesinde veliye yaklaşma bildirimi gönderir. Bu sayede öğrenciler zamanında durakta olur ve kötü hava koşullarında uzun süre servis beklemek zorunda kalmaz.

service-icon
Servis Kullanmama Bildirimi

Öğrencinin servisi kullanmayacağı günler mobil uygulama tarafından sürücüye ve servis firmasına bildirilir. Öğrencinin raporlu veya izinli olduğu günler önceden sisteme girilir. Bu sayede servisin gereksiz yere durak noktasına gitmesi engellenir.

service-icon
Belge kontrolü

Sürücü uygulamasından veya Millennium ERP üzerinden sisteme yüklenen tüm belgeler (Trafik sigortası, koltuk sigortası, araç muayene belgesi, ehliyet, psikoteknik, src, sabıka kaydı vs..)veli tarafından kontrol edilebilir.


service-icon
Ödeme İşlemleri

Veli yıllık servis ücretinin ödeme planını, mobil uygulama üzerinden görebilir ve sanal pos entegrasyonu ile mobil uygulama üzerinden aylık ödemelerini kredi kartı ile yapabilir. Yapılan ödemeler direkt olarak Millennium ERP sistemine eklenir.


service-icon
Anketler

Servis firması tarafından yaratılan anketler mobil uygulama üzerinden velilerin cevaplaması için açılır. Veli servis firması tarafından oluşturulan anketleri cevaplayarak servis hizmet kalitesinin artmasına katkıda bulunur.Sürücü ve Hostes Mobil Uygulaması

  Servis hizmeti veren firmanın sürücüleri tarafından kullanılacak mobil uygulamadır. Bu uygulama ile sürücüler aşağıdaki işlemleri yapabileceklerdir.

about-image
service-icon
Yoklama Alma

Araç içindeki görevli hostes, öğrenciler araca bindikçe mobil uygulama üzerindeki listeden yoklama alır. Yoklama bilgisi anlık olarak hem veliye, hem servis firmasına hemde okul yönetimine iletilir. Yoklama hem sabah servisinde hem de akşam servisinde ayrı ayrı alınabilir. Personel taşımacılığında ise araç içinde hostes bunmadığından aynı işlemi, aracın ön kısmına yerleştirilen tablet veya telefonundan yapar.

service-icon
Servis Sonu ve Araç İçi Kontrol

Sürücü veya hostes sefer bitiminde aracın içini kontrol eder. Kalan öğrenci, değerli eşya veya kişisel eşya yok ise, servis aracının en sonunda bulunan karekod etiketini okutarak araç içi kontrolünü bitirir. Araç içi kontrolün tamamlanmasıyla seferi yapan araca bir adet sefer işlenir. Araç içi kontrol yapılmadığı taktirde sistem sürücüye otomatik olarak uyarı mesajı gönderir.

service-icon
Yaklaşma Bildirimi Atma

Servis aracı, öğrencinin evine yaklaştığında sistem istenirse manuel olarak istenirse de otomatik olarak veli mobil uygulamasına yaklaşma bildirimi atacaktır. Bu sayede öğrencilerin zamanında durakta olması sağlanarak, öğrencinin erkenden durağa çıkıp beklemesinin yada servisin önce gelerek durakta öğrenciyi beklemesinin önüne geçilecektir.service-icon
Belge Yönetimi ve Yükleme

Servis sürücüsü ve hostesi, hem araç ile ilgili belgeleri ( Trafik sigortası, koltuk sigortası, araç muayene belgesi vs..) hemde kendileriyle ilgili yeterlilik belgelerini ( Ehliyet, psikoteknik, src, sabıka kaydı vs..) mobil uygulama üzerinden fotoğraflarını çekerek hem velilerin kullanımına hem de servis firması ve okul yönetiminin kullanımına açacaktır. Süresi biten evrakların süre sonu uyarıları mobil uygulama üzerinden takip edilecektir.


service-icon
İş Emri Alma

Servis firması rutin güzergahlar ve servisler dışında, ihtiyaç halinde aracı farklı bir işe yönlendirmek amacıyla iş emri oluşturur. Olusturulan iş emri bildirim şeklinde sürücünün mobil uygulamasında görünür. Sürücü sefer bitiminde servis sonlandırma ve araç içi kontrol işlemlerini tekrarlar.

Avantajları

 • Hizmet verdiğimiz okulun velilerini ve öğrencilerin daha aktif yönetip geri bildirim alabilir.
 • Öğrencisini okula kayıt eden veli, mobil uygulamayı indirir ve evinin veya durağının konumu sisteme girer. Araçların güzergahlarını harita üzerinden görebilir. Girilen konum bilgisi sayesinde en verimli güzergah planlaması yapılabilir.
 • Öğrencilerin izinli günlerini veya etüde kalacakları günü sisteme girebilir. Servis güzergâhı bu bilgiye göre yeniden belirlenir.
 • Servis firması olarak velilere anlık olarak memuniyet anketleri düzenleyebilir. Anket sonuçları Millenniumda toplanır ve analiz edilir. Okul yönetimi açtığımız ekranlarda anket sonuçları görünür. Velilere anket yapmak ve sonuçları almak kolaylaşır. Bu sayede hizmet kalitemiz artar.
 • Veliler araçlarının konumunu mobil uygulamada görür. Gecikme yaşanan araçların bilgisi yolculara iletilir.
 • Uygulama üzerinden bildirim gönderme özelliği sayesinde SMS ihtiyacınız ortadan kalkar. Tamamen ücretsizdir.
 • Veli başka bir güzergahtaki aracı kullanmak isterse araçtaki boş koltuk sayısını görebilirler. Kendilerini bu araca rezerve edebilirler. Bu bilgiler ogün kullanmadığı servisin sürücüsüne hem de kullanmka istediği servisin sürücüsüne otomatik olarak bildirilir.
 • Millennium ERP Sistemi üzerinden takip edilir. Uygulama kullanan ve kullanmayan veliler görülebili . Sürücülerden (hosteslerden) veya velilerlerden gelen bilgiler çeşitli analiz raporları ile okul yönetimi ile de paylaşılır. Bu sayede taşıma işlemleri sırasında oluşan istek, şikayet ve memnuniyetlerden okul yönetiminin haberi olur.
 • Öğrenci mobil uygulaması firmanıza müşteriniz karşısında ve diğer servis firmaları karşısında teknolojik avantaj sağlar. Müşterilerinize yapılan sunumlarınızda bu sistem anlatılır. Sisteme alışan yolcular bir başka servis firmasının eski usül servis hizmeti vermesini kabul etmezler. İhale aşamasında firmanıza avantaj sağlar.
about-image
about-image

Okul Kontrol Paneli

  Okullarımıza denetlenebilir ve şeffaflığa dayanan hizmet vermek amacıyla sürücülerimizden ve yolcularımızdan gelen tüm verileri anlamlı ekranlara dönüştürerek müşterimizin kullanımına sunuyoruz.

service-icon
Tamamlanan Servisler

Günlük tamamlanan servisler okulların bilgilerine sunulur. Okullar yapılan servislerin başlangıç ve bitiş saatlerini ve durak noktalarından geçiş zamanlarını kendi ekranlarında görebilirler.


service-icon
Öğrenci Listeleri

Okul yönetimi öğrencilerin listesini araç araç görebilirler. Araçların güzergahları ve tahmini duraklardan geçiş saatlerini takip edebilirler. Araç araç alınan öğrenci listeleri sayesinde araçların doluluk oranlarını istedikler her an kontrol edebilirler.

service-icon
Anket Sonuçları

Velilere yapılan anketlerin sonuçları Millennium Programı tarafından analiz edilerek müşterinin bilgisine sunulur. Anket sonuçlarını ayrıca rapor şeklinde okul yönetimine iletme durumu ortadan kalkar. Hızlılık ve verimlilik artar.

service-icon
Aylık Puantaj Kontrolu

Okul Yönetimi aylık puantajlarını ve fatura tutarlarını sistem üzerinden takip edebilir.service-icon
Belge Kontrolü

Okul Yönetimi kendisine hizmet veren araçların belgelerini (Sigorta, ruhsat, ehliyet vs.) sistem üzerinden takip edebilir.

service-icon
Rota Kontrolü

Okul Yönetimi araçların güzergahlarını kontrol edebilir.


about-image

Servis Firması Yönetim Paneli

  Tüm sistemin yönetildiği ekranlardır. Başlıca özellikler aşağıdaki gibidir.

Sürücü Uygulamaları Kontrol Ekranları


  Sürücü Kontrol

  Sürücü listelerinin takip edileceği ve sürücülerin mobil uygulama kullanma oranlarını takip edebileceğimiz bölümdür. Android ve ios işletim sistemlerinin kullanım yüzdelerini takip edebileceğiz.

  Sürücülere Bildirim Gönderme

  Tüm sürücülerimize ücretsiz bildirim atabileceğiz. Tüm duyuru, kutlama ve bilgilendirme gereksinimlerimiz uygulama üzerinden yönetileceklerdir. Bu sayede SMS gönderme maliyetimizde sıfırlanacaktır.

  Sürücüye İş Emri Gönderme

  Dilediğimiz sürücüye iş emri gönderebileceğiz. Sürücünü iş emrini görüp kabul etmesinin kontrolünü yapabileceğiz. Bu sayede kurumumuzun anlık araç ihtiyaçlarını etkili bir şekilde yönetebileceğiz.

  Rota Takip

  Sürücü uygulamasından gelen konum bilgileri araç araç görülebilir. Bu sayede araçların bizim belirlediğimiz güzergahtan gidip gitmediği kontrol edilebilir.

  Sürücü istek ve Şikayet yönetimi

  Sürücülermizden gelen her tülü istek, şikayet ve geri bildirimlerin yönetildiği bölümdür. Gelen istek ve şikayetler departmanlara göre gruplandırılabilir. Gelen isteklerin çözümleri başarılı veya başarısız olarak belirlenir.

about-image

Veli Uygulamaları Kontrol Ekranları


  Öğrenci Listeleri

  Öğrencilerin adresleriyle kayıt edileceği bölümdür. Öğrencilerin evlerinden veya duraklarından gönderdikleri konumlar listelerde görülebilecek. Yolcu listelerini araç araç alabileceğiz. Velilerin mobil uygulama kullanım oranları takip edebileceğiz. Uygulama kullanan ve kullanmayan velileri süzebileceğiz.

  Velilere Bildirim Gönderme

  Mobil uygulama üzerinden velilere her türlü bilgilendirme, kutlama ve duyurular için ücretsiz bildirim atabileceğiz. Bildirimleri araç veya öğrenci seçerek belirli kişilere gönderebileceğiz.

  Servis Kullanmama

  Proje sorumlularımız uygulama üzerinden gelen servis kullanmama bildirimlerini görebilecek ve isteklere göre opsiyon alabilecekler.

  Veli istek ve Şikayet yönetimi

  Velilerde gelen her türlü istek, şikayet ve geri bildirimlerin yönetildiği bölümdür. Gelen istek ve şikâyetler departmanlara göre gruplandırılabilir. Gelen isteklerin çözümleri başarılı veya başarısız olarak şikayet sahibine bildirilir.

  Anket Yönetimi

  İstediğimiz proje de görünmek üzere dilediğimiz kadar sorudan oluşan anketi oluşturabilir ve bu anketlerin veli uygulamasında yayınlaması sağlanacaktır. Veliler tarafından cevaplanan anketlerin analizi yine yönetim panelinden takip edilebilecektir. eeHazırlanan anketler istediğimiz zaman aktif ve pasif olabilir.